Budapest kulturális főváros: Magyar Kultúra Napja 2025 programgazdagsággal
Január 22-én, a Magyar Kultúra Napján Budapest és környéke különleges programokkal ünnepelte Kölcsey Ferenc Himnuszának megszületését. 1823-ban ezen a napon tisztázta le Kölcsey a Himnusz kéziratát, amely azóta is a magyar nemzeti identitás egyik legfontosabb jelképe.
A Turbina Kulturális Központban megrendezésre került Hangfoglaló Minifeszten 15 kiváló előadó mutatkozott be az Induló Előadói Alprogram 2025-ös támogatottjai közül. A Városligeti Műjégpályán magyar zenei különlegesség várta a korcsolyázókat: Omega, KFT, Hungária, Charlie, Csík zenekar, 30Y dallamai csendültek fel, kiegészülve napjaink legnépszerűbb magyar előadóival, mint Beton.Hofi és Azahriah.
A Petőfi Irodalmi Múzeumban (PIM) az egész család számára izgalmas programokat kínáltak: könyvbemutató, óriás kirakójáték, képzőművészeti workshop és beszélgetéssel egybekötött összművészeti előadás. Az Országos Levéltárban épületséták, tematikus raktárséták, iratbemutatók és kincskereső játék várta az érdeklődőket.
A Balaton térsége is csatlakozott az ünnepléshez. Fonyódon irodalmi est kezdődött, míg más balatoni településeken helyi kulturális programok színesítették a napot. A tó környéke évszázadok óta inspirációt nyújt költőknek, íróknak, zenészeknek és festőknek, így méltó helyszín volt a nemzeti kultúra ünneplésére.
