Gyermekvédelem: új jogszabályok és segélyhívó menüpont
Az elmúlt öt évben rekordszámú szigorító és pontosító gyermekvédelmi jogszabály lépett életbe Magyarországon; ezek célja, hogy a bizonytalan, veszélyeztetett életkörülmények közül kiemelt gyerekeknek valós esélyt teremtsen az intézményrendszer. Augusztusban elindult a “Tedd le a terhed!” program, amelyben a 112-es segélyhívó külön gyermekvédelmi menüponttal bővült, így minden állami gondoskodásban lévő gyermek panaszát gyorsabban és hatékonyabban kezelhetik, a rendszer rugalmasságát és szakmaiságát javítva.
