Megérkezett a „Béta generáció”
Az idei ősztől a legkisebbek, a most születő gyermekek már a „Béta generációhoz” tartoznak, amit a digitalizáció, a mesterséges intelligencia és globális népességváltozás jellemez. Szakértők szerint az „iPad-generáció” után most a „digitális születésűek” korát éljük: tanulásuk már alapvetően online terekben, MI-alapú oktatási rendszerekben, globális közösségekben zajlik. Új kihívás a gyermeknevelésben, hogy a családoknak és iskoláknak egyszerre kell a digitális készségeket, a kritikus gondolkodást és a mentális egészséget fejleszteni. A trendkutatók szerint a következő évtizedben létfontosságú lesz a digitális komfortzóna, a személyes kapcsolatok értéke, és kulcstényezővé válik a „digitális önvédelem” megtanítása is.
