Szigorodik a digitális eszközhasználat: új törvény 2026-tól
Januártól életbe lép az új digitális gyermekvédelmi törvény, amelynek célja a kisgyermekek digitális függőségének megelőzése. Hatéves korig minden digitális eszközökre “nem ajánlott” címkét kell tenni, és ártalmainak egyértelmű figyelmeztetése szükséges lesz minden forgalmazónál, hirdetésnél. Az új szabályozás nagy hangsúlyt helyez a szülői felelősségre és prevencióra: az állam azt reméli, hogy, ahogy az alkohol és a dohány tiltott a kisgyermekek körében, úgy a túlzott okoseszköz-használat ellen is kialakul a zéró tolerancia. Klinikai pszichológusok szerint a digitális ártalmak megelőzésére nemcsak jogi, hanem szemléletformáló, oktatási és civil kampányokra van szükség.
