Tanévkezdés: szünetek, pedagógus-válság, túlterheltség

HírekOktatás

A 2025/26-os tanév szeptember 1-jén indult. Az őszi szünet október 23. és november 2. között lesz, a téli szünet pedig december 20-tól január 4-ig tart. Tovább nőtt a pedagógushiány: szeptemberre országosan mintegy 6 800 betöltetlen állás volt, emiatt egyre több helyen alkalmaznak nyugdíjas vagy pályakezdő pedagógusokat. Sok helyen „összevont csoportokkal” próbálják levezetni a hiányt, az iskolapszichológusoknál a várólista akár 3-4 hónap is lehet. Egy friss kutatás szerint növekszik a diákok iskolai túlterheltsége, pedig a finanszírozás nominálisan nőtt, azonban főleg bérre és nem fejlesztésre fordítódik.