MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál: Balatonfüredi sikertörténet és filmklasszikusok

HírekRendezvények

Június 18-21. között zajlott le Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál, amely a magyar filmek legfontosabb éves eseménye lett. Az ötödik alkalommal megrendezett fesztivál közel 100 alkotást mutatott be jelképes, 500 forintos belépő ellenében.
A fesztivál legnagyobb sikere a Hogyan tudnék élni nélküled? című film volt, amely nemcsak a megnyitón teltházas vetítést eredményezett Veszprém Óváros terén, hanem a legjobb játékfilmnek járó díjat is elnyerte a szombat esti balatonfüredi gálán. A Huszárik Zoltán-díjat Bertha Lívia rendező vehette át.
Különleges hangsúlyt kapott a 100 éve született Makk Károly rendezőre való emlékezés. Kiállítással, filmvetítésekkel és portréfilmmel tisztelegtek a hazai filmtörténet kimagasló életművet hátrahagyó alkotója előtt. A Liliomfi felújított változatának kópia premierje különösen nagy sikert aratott.
A fesztivál során szó esett a mesterséges intelligencia és a film kapcsolatáról is, valamint olimpiai bajnok vízilabdázók is részt vettek a programokon. A rendezvény bebizonyította, hogy a magyar film egyre nagyobb közönségre talál, és a vidéki helyszínek is alkalmasak nemzetközi szintű kulturális események megrendezésére.