Városligeti Gyermeknap – egészségmegőrzés, játék, jótékonyság
Május 24–25-én került sor a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat szervezésében a legnagyobb ingyenes gyermeknapi rendezvényre Budapesten. Fókuszban az egészségügyi prevenció volt: mobil fogorvosi rendelő, dentálhigiéniai sátor, kézmosási és helyes táplálkozás oktatás, valamint sport és internetbiztonsági programok várták a gyerekeket. A hangsúly idén a mentális egészség védelmére is kiterjedt, az ajándékok és interaktív játékok célja az egészséges életmód népszerűsítése.
