Magyar olimpiai hősök a részletekben: Milák Kristóf kettős érme és új reménységek
A párizsi olimpián a magyar úszósport igazi csillogást mutatott. Milák Kristóf kettős érmet szerzett: aranyat nyert 100 m pillangón, ezüstöt pedig 200 m pillangón. Kós Hubert 200 m háton aranyérmet szerzett, míg Rasovszky Kristóf a nyílt vízi úszásban triumfált.
Különösen izgalmas volt a férfi párbajtőr csapat aranyérme. Siklósi Gergely, Koch Máté, Andrásfi Tibor és Nagy Dávid augusztus 2-án szerezték meg a csapat aranyérmet. A női vívásban Muhari Eszter bronzérmet szerzett párbajtőr egyéniben.
A kajak-kenu sport továbbra is magyar specialitás maradt. Csipes Tamara egyéni és páros versenyszámban is ezüstérmet szerzett, míg a női kajak négyes bronzérmet nyert. Varga Ádám szintén ezüstérmes lett férfi kajak egyes 1000 méteren.
Meglepetést okozott Major Veronika sportpisztoly bronzérme, valamint Gulyás Michelle öttusa aranyérme. Márton Viviana taekwondóban szerzett aranyérme is kiemelkedő teljesítmény volt.
A tornában Mészáros Krisztofer a kilencedik helyen végzett a férfi tornászok egyéni összetett döntőjében, 83,899 pontos eredménnyel.
