Párizsi olimpiai dicsőség: 19 éremmel tündökölt a magyar csapat 2024-ben
Magyarország kiemelkedő teljesítményt nyújtott a 2024-es párizsi olimpiai játékokon. Az ország 20 sportágban 178 sportolóval képviseltette magát, és összesen 19 érmet szerzett: 6 aranyat, 7 ezüstet és 6 bronzot.
Az aranyérmesek között találjuk Gulyás Michelle-t öttusában, Márton Vivianát taekwondóban, valamint Kós Hubertot, Milák Kristófot és Rasovszky Kristófot úszásban. A férfi párbajtőr csapat (Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid, Siklósi Gergely) szintén aranyérmet szerzett.
Különösen büszkék lehetünk a szegedi sportolókra. Nádas Bence kajak kettesben ezüstérmet szerzett, míg a szegedi születésű Kopasz Bálint bronzérmes lett a királyszámban, K-1 1000 méteren. A szegedi Kiss Ágnes összesítettben 11. lett, Nagy Biankával pedig C-2 500 méteren a 4. helyen értek be.
Magyarország a 14. helyen végzett az éremtáblázaton, ami figyelemre méltó teljesítmény egy 9,7 milliós ország számára. A kajak-kenu volt a legsikeresebb sportág 8 éremmel, ezt követte az úszás 4 éremmel és a vívás 3 éremmel.
Az olimpia után a sportvezetők már a 2028-as Los Angeles-i olimpiára készülnek, ahol hasonló vagy még jobb eredményeket szeretnének elérni.
