Sérült Gyermekek Napja a Fővárosi Állatkertben
Szeptember 16-án harmincharmadik alkalommal rendezték meg a Sérült Gyermekek Napját Budapesten, a Fővárosi Állat- és Növénykertben. Az ország minden részéből érkeztek mozgáskorlátozott, látás-, hallás- vagy tanulásban akadályozott gyerekek, akik nemcsak díjmentesen látogathatták az állatkertet, hanem interaktív állatbemutatókon, foglalkozásokon is részt vehettek. A nap célja a közös élményszerzés, az inklúzió növelése, a prevenciós szemléletformálás és az önálló részvétel lehetőségének biztosítása volt. Az esemény több tucat civil szervezet, intézmény és támogatói hálózat összefogásával valósult meg.
